LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse duhej Rama të faktorizonte dje Berishën?/ Avokatja ngre dyshime mbi sulmin ndaj kreut të PD-së

7 Dhjetor 2022, 09:22, Aktualitet CNA

Pse duhej Rama të faktorizonte dje Berishën?/ Avokatja ngre dyshime

Avokatja Enida Bozhaku ka komentuar sulmin e ushtruar një ditë më parë ndaj kreut të PD-së, Sali Berisha.

Sipas Bozhekut kryeministri Edi Rama pavarësisht se ka 1001 të meta nuk ka pasur interes të sulmojë Berishën, në ditën kur duhej të ishtë në qendër të vëmendjes.

“Çfarë interesi mund të ketë Rama që të lakohet për keq, në ditën e tij më të mirë?!

A i duhej Ramës, egocentrik në përvetësimin e skenës, që ti hiqej vëmendja sot dhe ajo të kalonte te Berisha?!

A i leverdiste Ramës që të gjithë kanceleritë partnere të dilnin me prononcim solodariteti me Berishën, kur sot duhej që mediat ndërkombëtare të flisnin veç për të?”, shkruan Bozheku në rrjete sociale.

Deklarata e plotë:

Që Rama është makiavelist nuk kontestohet, që është me 1001 të meta është.

Që, ama, vetem te keqija nuk mund të thuhet që ka, dhe kur mendon çka ndodhi sot me goditjen ndaj Berishës vërshojnë?.

Çfarë interesi mund të ketë Rama që në ditën më të rëndësishme të tij, që do mbesë në histori, të organizonte një sulm ndaj Berishës?!

Pse duhej Rama, në këtë ditë kaq të rëndësishme të faktorizonte Berishën?

Çfarë interesi mund të ketë Rama që të lakohet për keq, në ditën e tij më të mirë?!

A i duhej Ramës, egocentrik në përvetësimin e skenës, që ti hiqej vëmendja sot dhe ajo të kalonte te Berisha?!

A i leverdiste Ramës që të gjithë kanceleritë partnere të dilnin me prononcim solodariteti me Berishën, kur sot duhej që mediat ndërkombëtare të flisnin veç për të?!

Gjithesesi, përtej këtyre rrethanave, veprimi ndaj Berishës është absolutisht i dënueshëm dhe dhuna nuk mund të jetë mjet justifikues i qëllimit./CNA.al

Lajmet e fundit nga