LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akti i dhunës ndaj Berishës/ Bregu: Ngjarje e dënueshme

6 Dhjetor 2022, 22:41, Aktualitet CNA
Akti i dhunës ndaj Berishës/ Bregu: Ngjarje e dënueshme
Sekretarja e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (RCC), Majlinda Bregu

Protesta paqësore e opozitës u shoqërua me një ngjarje të pakëndshme që në nisje të saj. 31-vjeçari Gerti Shehu goditi me grusht kreun e PD-së Sali Berisha, një akt ky që shkaktoi reagime të shumta.

Një reagim për këtë situatë ka ardhur edhe nga sekretarja e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (RCC), Majlinda Bregu.

Në një intervistë televizive, Bregu dënoi dhunën e ushtruar ndaj Berishës, teksa tha se i vjen keq që të shohë një ngjarje të tillë pas kaq shumë vitesh.

“Ajo që më vjen keq është se pas kaq shumë vitesh ka një ngjarje të dënueshme”, u shpreh ajo.

Sekretarja e RCC-së vlerësoi protestën, teksa u shpreh se agresioni ishte një akt që kërkon të njollosë një ditë të rëndësishme si kjo e sotmja.

“Tirana sot ka pasur një ditë të mirë, një samit të mirë. Vlerësoj dhe protestat”, nënvizoi Bregu./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga