LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Opozita, tri orë në shesh/ Balla hidhet në sulm: Përditë e më e dëshpëruar

12 Nëntor 2022, 19:32, Aktualitet CNA
Opozita, tri orë në shesh/ Balla hidhet në sulm:
Kreu i grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla

Kreu i grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka reaguar pas protestës së opozitës. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Balla shkruan se opozita po bëhet përditë e më e lexueshme, çdo ditë e më e tërbuar, dhe prej sot edhe më e dëshpëruar.

“Aleanca e Rublave është për ditë e më e lexueshme, çdo ditë e më e tërbuar, prej sonte edhe më e dëshpëruar! Rublat vazhdojnë të financojnë aleancën, njëlloj si në 2011-ën kur dhanë votën KUNDËR Kosovës, e vetë Shqipërisë dhe PRO Rezolutës famëkeqe të shkruar në Kremlin, që lemerisi botën me gjoja trajtime çnjerëzore dhe trafiqe organesh nga UÇK! Opozita e rublave është e zhytur thellë në thesin e parave ruse. Porosia për sot nga Moska ishte që të mos kishte asnjë fjalë apo zë kundër agresionit rus në Ukrahinë. Dhe bedelat e Putinit në Tiranë e zbatuan. Turp!”, shkruan Balla./ CNA.al

Lajmet e fundit nga