LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Politikë e qelbur, mjaft me mashtrime e heronj fallco!”/ Murrizi: Zihen për gjermanin e fundit, propaganda mashtruese

29 Nëntor 2023, 18:15, Aktualitet CNA
“Politikë e qelbur, mjaft me mashtrime e heronj fallco!”/
Ish-deputeti, Myslim Murrizi

Ish-deputeti, Myslim Murrizi thotë se ka 31 vjet që palaçot e së enjtes bëjnë sikur zihen për datën apo ditën kur iku gjermani i fundit nga Shqipëria dhe kur filloi masakra komuniste 46 vjeçare nën diktatin Jugosllav të Dushanit dhe Miladinit.

Sipas tij akoma sot shqiptarët janë të helmuar e shplarë nga trutë nga propaganda mashtruese ordinere se kemi 28 mij dëshmorë kur në fakt janë 1141 të njohur dhe shpërblyer nga vetë rregjimi komunist.

Në një postim në rrjetet sociale ai shkruan se  prej 33 vitesh liderat politik shqiptarë dhe kupola drejtuese politike qelbësirë e këtij vendi nuk ka guxuar as të hapë dosjet e ish sigurimit.

“Ne jemi këta që jemi dhe mjaft më me mashtrime e me plot heronj fallco. Një popull që nuk njeh veten, që nuk njeh historinë, që mashtron veten për hatër të një grushti fëlliqësirash, do të vuaj gjatë e do mbajë mbi shpinë qelbësirat e këtij kombi.”, thotë Murrizi.

Postimi i plotë:

Prej vitit 1992 pra 31 vjet që palaçot e së njenjtes tufë bëjnë sikur zihen për datën apo ditën kur iku gjermani i fundit nga Shqipëria dhe kur filloi masakra komuniste 46 vjeçare nën diktatin Jugosllav të Dushanit dhe Miladinit

Ky teatër i pështirë është një akt politik ordinër i këlyshëve të komunizmit dhe ish spiunëve të sigurimit që erdhën në politik nga Ramiz Alija e sigurimi i shtetit dhe që prej 33 vitesh ju rëndojnë Shqiptarëve si thes me mut në qafë

Kjo politikë e pështirë që kurrë nuk guxoi të ndahej me ligj dhe me vepra nga rregjimi bastard komunist, aktron në mënyrë të pistë sikur kanë divergjenca të mëdha për datën e çlirimit por që në fakt është data kur Shqipëria dhe shqiptarët ranë nën pushtetit e një bande vrastare që për 46 vjet vrau mbi 6 000 Shqiptarë pse nuk ishin dakort me rregjimin komunist

Burgosi, interrnoi, deklasoi dënoi e demaskoi rreth 100 mij të tjërë

Sot shef pjellën bastarde biologjike dhe politike të bllokqënëvë që mburren me rregjimin e baballarëve të tyre politik se biologjik janë të trazuar si pjellë e shtëpis publike kolektive, dhe mburren me këtë datë sikur kanë shpëtuar botën

Akoma sot Shqiptarët janë të helmuar e shplarë nga trutë nga propaganda mashtruese ordinere se kemi 28 mij dëshmorë kur në fakt janë 1141 të njohur dhe shpërblyer nga vetë rregjimi komunist

Akoma mashtrohet për histori legjendare e për heroj imagjinarë kur në fakt në Shqipëri prej prillit 1939 deri më 1 dhjetor 1944 janë vrarë dhe kanë vdekur gjithsej 457 Italian dhe Gjerman

Prej 33 vitesh kjo politike e qelbur nuk guxoi të prish simbolet e komunizmit duke lënë në mes të Tiranës piramidën e diktatorit dhe duke ja festuar ditelindjen në një event të qëllimshëm me disa leshko e gej debilo burrokratik të Ëuropës në emër të gjoja një samiti që në fakt bëri një vrimë në ujë.

Prej 33 vitesh që liderat politik Shqiptarë dhe kupola drejtuese politike qelbësirë e këtij vendi nuk ka guxuar as të hapë dosjet e ish sigurimit sepse pothuajse të gjithë kanë qenë spiunë sigurimi, e as ka patur kurajon të ndahet me vepra nga komunizmi Jugosllav e Rus, sepse është pothuajse e gjitha gatim nga kjo çorbë e prishur në kazanin e madh të gjellës së gatuar për qent e tij rregjimi

Ndoshta akoma Shqiptarët nuk e besojnë por fatkeqësisht në këtë vend ëdhe në këto 33 vjet kanë drejtuar këlyshët e komunizmit nën diktatin e çengelave në hundë që kanë nga sigurimi i Shtetit

Pas 33 vitesh besoj që Shqiptaret duhet të dinë të vërtetën dhe meritojnë të njohin se nga kush fundërrina janë qeverisur në këto 33 vjet post komunizëm

Hapja e dosjeve dhe rishikimi real i historisë është domosdoshmëri që Ky popull të njoh të vërtetët

Nuk kemi pse vazhdojmë akoma me plehrat e së kaluarës dhe me mashtrime ordinere si “ heroj” me famë botërore apo si krye qendra e trimërisë, burrërisë, zgjuarsisë e puntorisë

NE JEMI KETA QË JEMI DHE MJAFT ME ME MASHTRIME E ME PLOT HERONJ FALLCO

NJË POPULL QË NUK NJEH VETEN, QË NUK NJEH HISTORINË, QË MASHTRON VETEN PËR HATËR TË NJË GRUSHTI FËLLIQËSIRASH, DO TË VUAJ GJATË E DO MBAJË MBI SHPINË QELBËSIRAT E KËTIJ KOMBI

KURRË NUK BËHEMI QYTETARË NËSE NUK SHOHIM NË SY HISTORINË TONË TË VËRTETË JO MASHTRIMET E ATYRE QË KANË SHKRUAR HISTORINË SIPAS URDHËRIT TË PADRINOS SË RADHËS/ CNA

Lajmet e fundit nga