LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rënie gurësh në akset Elbasan-Qafë Thanë dhe Gramsh-Moglicë, ndërprerje energjie në 2 bashki

29 Nëntor 2023, 09:33, Aktualitet CNA
Rënie gurësh në akset Elbasan-Qafë Thanë dhe
Foto ilustruse

Mëngjesin e së mërkurës në qarkun e Elbasanit ka pasur vetëm reshje shiu. Akset rrugore nacionale dhe rurale janë të gjitha të hapura.

Mësohet se në segmentin e kthesave të Murrashit në aksin Elbasan-Qafë Thanë dhe në pjesë të aksit Gramsh-Moglicë ka pasur rënie gurësh e inertesh në rrugë, të cilat janë pastruar nga firmat kontraktuese.

Prurjet e lumenjve e përrenjeve janë mesatare e nuk paraqesin probleme.

Probleme me energjinë elektrike ka në Njësinë Administrative Polis në Bashkinë Librazhd, dhe në Bashkinë Prrenjas e fshatrat përreth.

Është duke u punuar për riparimin e defekteve./CNA

 

 

Lajmet e fundit nga