LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

79-vjetori i Çlirimit të Shqipërisë/ Rama, mesazh urimi shqiptarëve

29 Nëntor 2023, 08:25, Aktualitet CNA
79-vjetori i Çlirimit të Shqipërisë/ Rama, mesazh urimi
Foto ilustruese

Kryeministri Edi Rama ka uruar shqiptarët për festën e 29 Nëntorit, Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit fashistë dhe nazistë.

Bashkë me urimin për festën e madhe të çlirimit, Rama u ka uruar shqiptarëve një ditë të paqtë.

MIRËMËNGJES Shqipëri dhe bashkë me urimin për festën e madhe të çlirimit, ju uroj të gjithëve një ditë të paqtë”, shkruan Rama.

Kujtojmë se një ditë më parë Shqipëria festoi Ditën e Pavarësisë, të shpallur në 28 nëntor të vitit 1912.

Ky vit shënoi dhe 111-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë. Në kryeqytet u mbajt për herë të parë Parada e shqiptarëve ku morën pjesë 150 delegacione në mbarë vendin./ CNA

Lajmet e fundit nga