LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Stuhi e fuqishme ere dhe shiu në Librazhd

28 Nëntor 2023, 20:13, Aktualitet CNA

Stuhi e fuqishme ere dhe shiu në Librazhd

Një stuhi e fuqishme shiu ka përfshirë Librazhdin mbrëmjen e kësaj të marte.

Reshjet me intensitet të lartë kanë vijuar për disa orë.

Kjo ka sjellë probleme ne energjinë elektrike ku ka pasur ndërprerje të përkohshme të energjisë.

Reshjet e dendura të shiut janë shoqeruar dhe me një erë të fortë. Edhe pas rënies së intensitetit të shiut era ka vijuar.

Raportohet se disa rrtugë janë përmbytur dhe disa degë pemësh janë shkëputur për shkak të erës./ CNA

Lajmet e fundit nga