LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama ndan fotot nga festimet në ditën e Pavarësisë

28 Nëntor 2023, 19:58, Aktualitet CNA

Rama ndan fotot nga festimet në ditën e Pavarësisë

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale një serë fotosh nga festimet me rastin e festës së Pavarësisë së Shqipërisë.

Krah për krah me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, Rama ishte i pranishëm në ceremoninë e ngritjes së flamurit në Vlorë, me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë.

Rama ndan fotot nga festimet në ditën e Pavarësisë

E pranishme ishte dhe kryeparlamentarja Lindita Nikolla dhe presidenti Bajram Begaj.

Rama ndan fotot nga festimet në ditën e Pavarësisë

Në këtë fotoalbum nuk mungon as takimi që kryeministri ka pasur me qytetarë të rastit.

Rama ndan fotot nga festimet në ditën e Pavarësisë

Rama ndan fotot nga festimet në ditën e Pavarësisë

“FotoALBUMI i mëngjesit të 111-të të Pavarësisë në Sheshin e Flamurit dhe Muzeun e ri “SELAMI”, një destinacion i ri kulture që i shtohet Vlorës, falë pasionit të Çim Selamit e talentit të rrallë të Agim Sulajt, piktorit vlonjat që jeton jashtë atdheut me kokën mbrapa në vendlindje”, shkruan Rama krah fotove në rrjetet sociale./ CNA

Lajmet e fundit nga