LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje intensive shiu/ Qarqet ku rrezikohet të ketë përmbytje

28 Nëntor 2023, 19:35, Aktualitet CNA
Reshje intensive shiu/ Qarqet ku rrezikohet të ketë përmbytje
Foto ilustruese

Vendi është përfshirë nga reshje të dendura shiu këtë të martë. 

E njëjta situatë pritet të vijojë dhe ditën e sesërme. 

Ditën mërkurë, datë 29 priten reshje të shumëta intensive në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Lezhë, Durrës, Tiranë, Elbasan.

Si rezultat i reshjeve të shumëta të shiut këto qarqe rrezikohen nga përmbytjet.

Gjithashtu në qarqet Vlorë dhe Gjirokastër priten reshje mesatare që do të shoqërohen me shtrëngata.

Në pjesës tjetër të qarqeve reshjet priten të dobëta deri lokalisht mesatare./ CNA

Lajmet e fundit nga