LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO-Festë e madhe në New York për Pavarësinë/ Këngëtarja shqiptare ndan videon, dhjetëra makina me flamuj kuq e zi

29 Nëntor 2023, 11:25, Aktualitet CNA
VIDEO-Festë e madhe në New York për Pavarësinë/
Foto ilustruese

Shqiptarët në New York kanë bërë festë të madhe në Ditën e Flamurit.

Kudo nëpër botë, qindra mijëra shqiptarë kanë festuar 28 Nëntorin, duke dalë në rrugët e qyteteve ku jetojnë me flamujt kuq e zi duke kënduar dhe kërcyuer në ritmet e këngëve patriotike shqiptare.

Së fundi këngëtarja shqiptare Bebe Rexha ka ndarë disa pamje se si shqiptarët kanë festuar në New York.

Siç shihet nga pamjet dhjetëra makina me flamujt kuq e zi kanë ecur në rrugët e New Yorkut në Ditën e Flamurit, duke i treguar gjithë botës se po festonin 111-vjetorin e Pavarësisë./ CNA

Lajmet e fundit nga