LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO-FOTO/ Shkatërrohen banesat në Pendavinj, gjithçka shkrumb e hi, çfarë ka mbetur pas zjarrit

29 Nëntor 2023, 10:05, Aktualitet CNA

VIDEO-FOTO/ Shkatërrohen banesat në Pendavinj, gjithçka shkrumb

Tri banesat në Pendavinj janë shkatërruar pas rënies së zjarrit. Dyshohet se shkak është bërë një shkëndijë elektrike dhe nga zjarri i madh janë përfshirë tri banesa.

Nuk raportohet për njerëz të lënduar, por dëmet materiale janë shumë të mëdha.

Zjarrfikëset kanë bërë të mundur shuarjen e zjarrit masiv dhe ajo që ka ngelur pas është shkatërrimi total i banesave.

Ashtu siç shihet nga pamjet në videot dhe fotot e siguruara nga CNA, gjithçka është bërë shkrumb e hi.

VIDEO-FOTO/ Shkatërrohen banesat në Pendavinj, gjithçka shkrumb

VIDEO-FOTO/ Shkatërrohen banesat në Pendavinj, gjithçka shkrumb

VIDEO-FOTO/ Shkatërrohen banesat në Pendavinj, gjithçka shkrumb

Nga pamjet duket se banesat tashmë janë të pabanueshme.

Zjarrfikëset po kujdesen të shuajnë tërësisht zjarrin. Ndërkohë pritet që të bëhet ekspertiza e plotë mbi ngjarjen dhe shkaqet e zjarrit./ CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

 

 

Lajmet e fundit nga