LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lehtësohet lëvizja e shtetasve shqiptarë nga Shqipëria drejt SHBA

29 Nëntor 2023, 16:56, Aktualitet CNA

Lehtësohet lëvizja e shtetasve shqiptarë nga Shqipëria drejt

Në dakordësi dhe bashkëpunim me Departamentin e Shtetit, tani shtetasit shqiptarë mund të udhëtojnë drejt SHBA edhe nëse pasaporta e tyre skadon në 6 muajt e fundit përpara udhëtimit. 

Këtë e ka bërë të ditur Ministri i Jashtëm, Igli Hasani.

Njëherësh, shtetasit shqiptarë që kthehen nga SHBA drejt Shqipërisë mund të udhëtojnë edhe nëse pasaporta e tyre ka skaduar.

Vendimi, u dakordësua sot, gjatë takimit që Ministri për Evropën dhe Punët e Jashme pati në Tiranë me përfaqësues të lartë të Departamentit të Shtetit, vendimi i cili e fut Shqipërinë në të ashtëquajturin “Grupi i Klubit 6 mujor”./ CNA

Lajmet e fundit nga