LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do ta këpus kokën me sëpatë, shko mi budallaqe”/ Gazetarja tregon për sherrin e frikshëm me Ramën

29 Nëntor 2023, 13:32, Aktualitet CNA
“Do ta këpus kokën me sëpatë, shko mi
Edi Rama

Gazetarja Rudina Demneri ka treguar vështirësitë që ka hasur gjatë karrierës së saj si gazetare dhe për incidentet apo përplasjet që ka pasur me politikanë të njohur, ndër ta edhe kryeministrin Edi Rama.

Gjatë një interviste, Rudina Demneri ka treguar për një sherr të frikshëm me kryeministrin Rama, i cili në kohën që kandidonte për të dytën herë për kryetar bashkie, i ishte drejtuar gazetares: “Ik se do ta këpus kokën me sëpatë.”

“Do ta këpus kokën me sëpatë, shko mi

Përplasja ka ndodhur në kohën kur Rama do të hiqte një shtyllë në rrugën "Myslim Keta" dhe gazetarja ka ndërhyrë duke i ndërprerë momentin e “show"-t.

“Do ta këpus kokën me sëpatë, shko mi

“E kam thënë me sëpatën e famshme te rruga 'Myslim Keta' që i ndërpreva pjesën e 'show'-t si fillim që do priste shtyllën dhe unë e pyesja për parqet e fëmijëve.

Kandidonte për herë të dytë si kryebashkiak dhe pastaj më tha kush të të ka sjellë ty këtu dhe unë i thashë për parqet që keni premtuar.

Shko mi budallaqe më tha?

Kujt i thua budallaqe ti, se unë të ruaj formatin, shaj ai, shaj unë.

Pati një sherr të frikshëm që jo çdo pamje është transmetuar se ndërkohë marr leje për etikën televizive që a duhet që unë t’ia kthej me të njëjtën monedhë, m'u dha ok dhe mora zjarr. Isha e karikuar. Doja vetëm sherr. Më tha ik se do ta këpus kokën me sëpatë se iu shpif, nuk i ndahesha asnjë sekondë”, rrëfeu gazetarja./ CNA

Lajmet e fundit nga