LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Po minon demokracinë në vendet kandidate për në BE”/ PE, hetime për Oliver Varhelyi?

3 Dhjetor 2022, 11:33, Aktualitet CNA

“Po minon demokracinë në vendet kandidate për në

Komisioni për Punë të Jashtme i Parlamentit Evropian ka kërkuar nisje të hetimeve ndaj Komisionerit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi.

Kërkesa është bërë një ditë më parë, nga deputeti holandez i Parlamentit Europian, Thijs Reuten.

Ky i fundit ka shkruar në rrjete sociale, se hetimi do të fillojë për shkak të pretendimeve se Varheley po minon qëllimisht reformat në fushën e demokracisë dhe shtetit të së drejtës në vendet kandidate për në BE./CNA.al

“Po minon demokracinë në vendet kandidate për në

Lajmet e fundit nga