LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tre kandidatë në garë për të zëvendësuar Arben Krajën/ Del data kur SPAK-u do të ketë drejtuesin e ri

2 Dhjetor 2022, 14:29, Aktualitet CNA

Tre kandidatë në garë për të zëvendësuar

Kreu i SPAK do të zgjidhet me 16 dhjetor.

Sipas agjendës të publikuar nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë, tre kandidatët do të kenë në dispozicion 30 minuta për intervistë.

Adnan Xholi, Altin Dumani dhe Edvin Kondili janë tre kandidatët që synojnë vendin e Arben Krajës.

Po me 16 Dhjetor do të zhvillohet votimi dhe do të zgjidhet drejtuesi i ri i Strukturës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Rendi i ditës i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, për datën 16 dhjetor ora 10.00:

Zhvillimi i intervistave me kandidatët që kanë plotësuar kushtet e kandidimit për pozicionin e drejtuesit të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, si më poshtë:

Adnan Xholi

Altin Dumani

Edvin Kondili

Zgjedhja e kandidatit fitues për pozicionin e drejtuesit të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar./CNA.al

Lajmet e fundit nga