LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama, propagandë me turizmin në Shqipëri/ “2022-shi, një vit i mbarë”

2 Dhjetor 2022, 10:35, Aktualitet CNA

Rama, propagandë me turizmin në Shqipëri/ “2022-shi,

Kryeministri Edi Rama është shprehur se viti 2022 ka qenë një vit i mbarë për turizmin në Shqipëri.

Në një postim në "Facebook", Edi Rama ka thënë se numri i turistëvë nga vendet e huaja ka qenë në rritje dhe se ka vijuar trendi rritës i turizmit krahasuar me 2021-shin.

“2022-shi një vit i mbarë për turizmin, duke vijuar trendin rritës krahasuar me vitin 2021, ndërsa shënoi edhe flukse të reja turistike që iu shtuan mysafirëve që ne si vend mikpresim çdo vit. Rreth 4 herë më shumë vizitorë nga Spanja. 97,1% më shumë vizitorë nga Britania. Rreth 3 herë më shumë vizitorë nga Holanda.
Më shumë se dyfishim i vizitorëve nga Sllovenia. Dyfishim i vizitorëve që vijnë nga vendet skandinave”, ka shkruajtur në postimin e tij Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga