LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Irfani mbledh vasalët/ Kërkon shpëtim për ndërtimet pa leje

1 Dhjetor 2022, 22:48, Aktualitet CNA

Irfani mbledh vasalët/ Kërkon shpëtim për ndërtimet pa

Vasalët e Irfan Hysenbelliut janë mbledhur mbrëmjen e sotme e i kanë dalë në mbrojtje ndërtimeve pa leje që po prishen nga IKMT.

Analistë, gazetarë dhe politikanë janë mbledhur në studion e emisionit “Open” dhe kanë sulmuar qeverinë dhe kanë bërë avokatinë e Irfan Hysenbelliut.

“Siguria juridike në këtë vend është rrënuar ai ato rrënoja që pamë në ‘Prestige Resort’. Gjykata nuk veprojnë, një e drejtë që duhet periferike, pushues atje dhunohen, çdo lloj niveli biznesi sot është krejtësisht pa mbrojtje juridike”, tha deputeti i 362 votave, Petrit Vasili.

Gazetari Robert Rakipllari mbrojti shefin e tij, duke e quajtur barbari prishjen e ndërtimeve pa leje.

“Sot u bëmë të gjithë dëshmitar të një barbarie. Vjen policia e shtetit, ajo ndërtimore, forcat xhenio dhe nuk paraqesin një letër për vendimin që është marrë”, u shpreh ai.

Alfred Lela, foli sërish për këtë aksion dhe u ankua ndaj Qeverisë.

“Sulm ndaj medias. Sulm i dizejnuar për të falimentuar në thonjëza Hysenbelliun”, deklaroi Lela.

Një tjetër gazetar që u bë vasal i Hysenbelliut është edhe Arian Çani.

“Kjo që po bën Rama është provë force. Ai do të tregojë që unë jam i plotfuqishëm dhe bëj ç’të dua dhe nëse më del kundër të shkel me këmbë. Është multifaktoriale them unë”, deklaroi ai.

Nga ana tjetër, analisti Fatos Lubonja foli për të disatën herë brenda ditës pro Irfanit.

“Rama kërkon që të heqë të vërtetat me dhunë duke prerë koka, dhe nuk e kupton se sado që përpiqet diskreton veten”, theksoi Lubonja.

Vasalët e një pronari mediash kanë kërkuar shpëtim për ndërtimet pa leje të Irfan Hysenbelliut në bregdet, sikur në Shqipëri të ishte ky i vetmi problem./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga