LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një tjetër opozitar bëhet vasal i Hysenbelliut/ Kundër prishjeve të ndërtimeve pa leje në “Prestige Resort”

30 Nëntor 2022, 22:57, Aktualitet CNA
Një tjetër opozitar bëhet vasal i Hysenbelliut/ Kundër
Deputeti demokrat, Tritan Shehu

Deputeti demokrat, Tritan Shehu i është shtuar listës së atyre që kundërshtojnë prishjen e ndërtimeve pa leje në “Prestige Resort”.

Sipas Shehut të prishësh ndërtimet pa leje është një goditje ndaj medias dhe pronës.

Ne prag te Samitit europianizues, goditet barbarisht media dhe prona!

Nje mesazh ky krejtesisht anti demokratik, anti europian, qe po vjen perseri nga “Prestige Resort”!

Nje cfaqje e shemtuar, e denje per rregjimet obskurantiste!

Nje simptom ky i nje “semundje” te rende, qe neser mund te godase gjithesecilin, qe nuk behet pjese e “korit” qeveritar!

Askush nuk eshte i perjashtuar!

Shembull i qarte ky i presionit e terrorit qeverises mbi mendimin, median, qytetarin e lire!

Demokracia bazohet mbi te drejtat, gjykimet, zgjidhjet alternative.

Jo mbi “aksionet” policore ndeshkimore.

Ato jane pjese e metodave anti demokratike.

Nje mesazh ky alarmi edhe per Samitin e dates 6, qe nuk mund te kaloje ne heshtje”, shkruan Shehu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga