LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Djali i Fahriut, si avokat i Irfan Hysenbelliut/ Sulmon Ramën pse prishi ndërtimet pa leje

1 Dhjetor 2022, 22:20, Aktualitet CNA
Djali i Fahriut, si avokat i Irfan Hysenbelliut/ Sulmon Ramën pse prishi
Klevis Balliu

Djali i Fahri Balliut, Klevis Balliu, ka folur si avokat mbrojtës i Irfan Hysenbelliut, teksa ka komentuar prishjen e ndërtimeve pa leje të Irfan Hysenbelliut.

Balliu sulmoi në emisionin “Frontline” kryeministrin Edi Rama për prishjen e ndërtimeve pa leje, ndërsa e cilësoi aksionin e IKMT-së si sulm të paligjshëm.

“Ju keni denoncuar aferat e vjedhjet e tij, abuzimet në administratë. Kjo është arsyeja pse për ju nuk ka ligj, VKM, Kushtetutë, keni kërcënuar pushtetin. Rama sot nuk ka hallin e shtetit, por të pushtetit.

Është ai që jep urdhër për këto se ka hallin e pushtetin. Nuk ishte i paligjshëm kur Rama flinte me javë të tëra atje e priste miqtë, kur priteshin të dëmtuarit nga tërmeti dhe afganët”, tha Balliu./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga