LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha, në delir/ Pas ekspozitave, sportit e panairit, “shqetësohet” për Kosovën

2 Dhjetor 2022, 11:48, Aktualitet CNA

Basha, në delir/ Pas ekspozitave, sportit e panairit,

Lulzim Basha përfundimisht është në delir. Herë pas here shfaqet në rrjete sociale, apo në ndonjë aktivitet si i rilindur.

Humbësi duke u hequr si një politikan i madh, me rolin e vetëm që ka si deputet, ka reaguar në mbrojtje të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në lidhje me deklaratat e Aleksandër Vuçiçit.

Madje u ka bërë thirrje edhe serbëve të Kosovës që të shohin nga e ardhmja dhe të lënë pas Vuçiçin.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Basha shkruan se gjuha e urrejtjes ndaj kryeministrit të Kosovës nga presidenti i Serbisë është e papranueshme.

“Ajo dëshmon se lidershipi serb nuk është ndarë nga e shkuara. Kosova është shtet i pavarur dhe askush nuk mund t'i imponohet me gjuhën e dhunës.

Është koha që serbët e Kosovës të shohin drejt së ardhmes dhe mirëqenies, e të mos pranojnë keqpërdorimin e tyre për llogaritë politike të së shkuarës fatkeqe”, shkruan Basha./CNA.al

Basha, në delir/ Pas ekspozitave, sportit e panairit,

Lajmet e fundit nga