LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ngjarja tronditëse në Serbi/ Rama: E trishtueshme, tragjike

3 Maj 2023, 14:33, Aktualitet CNA
Ngjarja tronditëse në Serbi/ Rama: E trishtueshme, tragjike
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ngjarjes tronditëse në Serbi ku një nxënës shkolle ka qëlluar me armë zjarri, duke lënë 9 viktima, 8 nxënës dhe rojën e sigurisë.

Rama është shprehur se është shumë e trishtueshme të dëgjosh për të shtëna në një shkollë të Beogradit.

Gjithashtu ka shprehur ngushëllimet për familjarët e viktimave, për popullin dhe autoritetet serbe.

“Është jashtëzakonisht e trishtueshme të dëgjosh për të shtënat e sotme pa dallim në një shkollë të Beogradit ????Ngushëllimet e mia më të thella shkojnë për familjet e viktimave, si dhe për popullin dhe autoritetet serbe. I uroj shërim të shpejtë të plagosurve në këtë ngjarje tragjike”, shkruan Rama. / CNA.al

Lajmet e fundit nga