LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Yuri Kim “zbarkon” në zyrën e Rrumbullakut

3 Maj 2023, 14:31, Aktualitet CNA
Yuri Kim “zbarkon” në zyrën e Rrumbullakut
Foto ilustruese

Ambasadorja amerikane në Tianë, Yuri Kim, ka zhvilluar sot një takim me Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku.

Në fokus të takimit mësohet se ka qenë mbarëvajtja dhe garantimi i një procesi të rregullt zgjedhor.

Yuri Kim dhe Drejtori i Policisë së Shtetit Shqiptar Rrumbullaku diskutuan bashkëpunimin në rritje të zbatimit të ligjit kundër rrjeteve kriminale, trafikut të drogës dhe kërcënimeve kibernetike.

Ambasadori theksoi rolin kritik të Policisë së Shtetit në garantimin e një procesi të sigurt dhe të hapur në zgjedhjet e ardhshme, në përputhje me standardet ndërkombëtare dhe ligjin shqiptar”, thuhet në postimin  e ambasades në "Twitter"./ CNA.al

Yuri Kim “zbarkon” në zyrën e Rrumbullakut

Lajmet e fundit nga