LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Merr flakë makina në Llogora/ Zjarri rrezikoi pyllin. Ndërhyjnë në kohë zjarrfikësit

5 Korrik 2022, 18:17, Aktualitet CNA
Merr flakë makina në Llogora/ Zjarri rrezikoi pyllin.
Foto ilustruese

Një makinë është përfshirë nga flakët në Llogora. Policia ka bërë të ditur se incidenti ka ndodhur rreth orës 17:15, kur mjeti që drejtohet nga shtetasi me iniciale K.D., nga Kosova është përfshirë nga zjarri.

Sipas ekzaminimeve paraprake, dyshohet se shkak është bërë një defekt teknik në mjet, por hetimet pritet të zbardhin ngjarjen.

Flakët rrezikuan dhe parkun e Llogorasë. Për këtë arsye, zjarrfikësit u urdhëruan të marrin masa dhe të lagin sipërfaqen rreth makinës së djegur për të evituar krijimin e vatrave të zjarrit në pyll./CNA.al

Lajmet e fundit nga