LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ofendime dhe sharje me fjalë e gjeste/ Videoja që tregon fytyrën e Ramës para gazetarëve

4 Korrik 2022, 18:37, Aktualitet CNA

Ofendime dhe sharje me fjalë e gjeste/ Videoja që tregon fytyrën

Gazetarët do të dalin sot në protestë në orën 19:00 para Kryeministrisë, pas incidentit që ndodhi mes Edi Ramës dhe gazetarit Klevi Muka. Pasi ky i fundit i drejtoi një pyetje ministres së Jashtme Olta Xhaçka nëse e kishte zbatuar kodin etik dhe e kishte takuar bashkëshortin e saj investitor strategjik nën shoqërinë e përfaqësuesve të qeverisë, përgjigjen e ktheu Rama.

Kryeministri teksa refuzoi të kthente përgjigj, Rama e dërgoi gazetarin për 3 muaj në “riedukim”, duke e përjashtuar nga konferencat.

Gazetarët sot do kërkojnë të drejtën e lirisë së fjalës, nën moton “Riedukim sot, Internim dje”.

Por marrëdhëniet mes Ramës dhe gazetarëve gjatë 9 viteve të tij në pushtet nuk kanë qenë asnjë herë të mira. Herë duke i quajtur kazan, herë dukei ofenduar dhe herë duke i ironizuar, kryeministri tenton tu mbyllë gojën atyre që i dalin kundër dhe jashtë skenarit të tij.

Më poshtë, po sjellim një video, nga disa momente të përplasjeve të Ramës me gazetarët./ CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga