LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sjellja e Ramës për punonjësit e medias/ Nis protesta e gazetarëve para Kryeministrisë

4 Korrik 2022, 19:11, Aktualitet CNA
Sjellja e Ramës për punonjësit e medias/ Nis protesta e
Foto nga protesta

Ka nisur protesta e gazetarëve përballë Kryeministrisë.

Kjo lëvizje e tyre vjen pas sjelljeve jo të hijshme të Edi Ramës, i cili dërgon për “riedukim” dhe ofendon gazetarët, sa herë që nuk i pëlqejnë pyetjet.

Me banderola në duar dhe me mbylljen e gojës si simbolikë, gazetarët kërkojnë lirinë e fjalës së tyre dhe pavarësi në profesionin që ushtrojnë çdo ditë në terren./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga