LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lumi del nga shtrati/ Bllokohen turistët në kanionin e Langaricës

25 Shtator 2023, 14:39, Aktualitet CNA

Lumi del nga shtrati/ Bllokohen turistët në kanionin e Langaricës

Një grup turistësh të huaj kanë mbetur të izoluar mesditën e kësaj të hëne në Përmet.

Burime për CNA bëjnë me dije se turistët janë në kanionin e Langaricës.

Shkak për bllokimin e tyre është bërë dalja nga shtrati e lumit të Langaricës.

Drejt vendngjarjes janë nisur forcat zjarrfikëse të Përmetit.

Pritet lokalizimi dhe shpëtimi i tyre./ CNA

Lajmet e fundit nga