LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Momentet kur "skifterët" e armatosur vjedhin një biznes në Tiranë

25 Shtator 2023, 10:50, Aktualitet CNA
VIDEO/ Momentet kur "skifterët" e armatosur vjedhin një
Foto nga momenti i një vjedhjeje

Policia ka arrestuar dy 16-vjeçarë, pasi akuzohen se kanë vjedhur dy biznese në Tiranë gjatë ditëve të fundit. Në kërkim është shpallur bashkëpunëtori i tyre.

Nga hetimet ka rezultuar se këta shtetas, ditët e fundit, kanë vjedhur një laptop dhe katër celularë, në dy dyqane me pajisje elektronike.

Siç shihet edhe në videon e mëposhtme, autorët me kapuça të zinj në kokë thyejnë xhamin e një biznesi dhe vjedhin sende. Më pas ata largohen me shpejtësi nga vendi i ngjarjes. 

Policia njofton se të rinjtë ishin të armatosur. Gjatë aksionit policia sekuestroi një armë zjarri pistoletë, një laptop dhe 11 celularë./CNA

 

 

Lajmet e fundit nga