LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si u pikas nga policia i rrezikshmi në Pogradec, në fshehtësi do takonte familjarët

24 Shtator 2023, 14:53, Aktualitet CNA

Si u pikas nga policia i rrezikshmi në Pogradec, në fshehtësi do

CNA ka zbuluar detaje të reja nga vënia në prangat e policisë e 41-vjeçarit Lorenc Kuqo, i cili ishte në kërkim për planifikimin e vrasjes së 3 personave në një lokal.

Kuqo është kapur në banesën e tij këtë fundjavë.

Burime policore bëjnë me dije se kishin informacion se ai do të kthehej në banesë tek prindërit për ti takuar dhe e ruanin banesën prej tre ditësh me agjentë të infiltruar.

Arrestimi  tij është bërë në orën 4:00 të mëngjesit të kësaj të diele në momentin që ai ka hyrë në banesë.

Gjatë arrestimit dhe kontrollit nuk i është gjetur as armë dhe asgjë tjetër e kundërligjshme.

Gjykata e Lartë e ka dënuar Kuqon me 7 vjet e 3 muaj burgim nga të cilat i kanë mbetur për të vuajtur 3 vjet e 3 muaj. 

Më datë 25.04.2017, 41-vjeçari, pas konflikteve për motive të dobëta me 3 shtetas, kishte planifikuar që t'i vriste ata.

Ndërhyrja në kohë e Policisë, parandaloi ngjarjen e rëndë, që ishte planifikuar të ndodhte në ambientet e një lokali. Në cilësinë e provës materiale në atë kohë u sekuestruan 1 automatik kallashnikov, 1 automjet dhe 1 kapuç (maskë), që i posedonte shtetasi Lorenc Kuqo./ CNA

Lajmet e fundit nga