LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Celibashi, ultimatum partive/ “Mos humbni kohë me anëtarët e grupeve, numëroni votat!”

24 Shtator 2023, 22:28, Aktualitet CNA

Celibashi, ultimatum partive/ “Mos humbni kohë me anëtarët

Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi, ka dhënë një ultimatum për partitë politike lidhur me zgjedhjet vendore në Bashkinë e Kukësit.

Celibashi i bën thirrje partive të emërojnë anëtarët e Grupeve të Numërimit të Votave, pasi thekson se po humbin kohë.

Ai deklaron se numërimi duhet të zhvillohet në mënyrë të pandërprerë, duke theksuar se është detyrim ligjor.

“Pas përfundimit të marrjes në dorëzim të të gjitha kutive të votimit dhe pranimit të tyre të rregullta në masën 100% nga KZAZ Kukës, KQZ Shqipëri i bën thirrje subjekteve zgjedhore që kanë të drejtë të emërojnë anëtarët e Grupeve të Numërimit të Votave që të veprojnë pa humbur kohë dhe të vijojnë me detyrimin ligjor të numërimit të votave në mënyrë të pandërprerë”, thuhet në deklaratën e kreut të KQZ-së./ CNA

Lajmet e fundit nga