LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

KQZ nxjerr shifrat/ Pjesëmarrja në votimet e Kukësit deri në 18:00

24 Shtator 2023, 18:36, Aktualitet CNA

KQZ nxjerr shifrat/ Pjesëmarrja në votimet e Kukësit deri në

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar sërish të dhënat e pjesëmarrjes në zgjedhjet vendore të Kukësit.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve raporton se deri në orën 18:00, pjesëmarrja në zgjedhjet që po zhvillohen në qytetin e Kukësit, është 44.16%.

Konkretisht kanë votuar 16.260 zgjedhës, nga 36.819, sipas KQZ-së. Nga 74 qendra votimi në total, janë raportuar vetëm 57 prej tyre.

Kujtojmë se përballë në këtë garë janë Emri Vata i koalicionit Bashkë Fitojmë dhe Albert Halilaj i PS-së.

Sipas kreut të KQZ Ilirjan Celibashi gjatë procesit nuk janë hasur problematika.

Nga ana tjetër dy kandidatët kanë bërë thirrje për pjesëmarrje masive në zgjedhjet për Bashkinë e Kukësit./ CNA

KQZ nxjerr shifrat/ Pjesëmarrja në votimet e Kukësit deri në

Lajmet e fundit nga