LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Punonjësi i policisë Vlorë konfliktohet me një person në Laprak/ Refuzon identifikimin nga "Shqiponjat"

24 Shtator 2023, 16:58, Aktualitet CNA
Punonjësi i policisë Vlorë konfliktohet me një person
Foto ilustruese

Dy persona janë konfliktuar me njëri-tjetrin në rrugën "Lord Bajron", në Laprakë.

Shërbimet e Forcës së Posaçme "Shqiponja", I kanë konstatuar duke debatuar me njëri-tjetrin, dhe njëri prej të cilëve mbante një çantë, në dukje me një send në formën e armës së zjarrit.

Shërbimet e Policisë janë afruar dhe kanë kërkuar prej tyre që të identifikoheshin, por dy personat kanë refuzuar të përgjigjen, dhe kanë kundërshtuar me fjalë dhe fizikisht punonjësit e Policisë.

Ndodhur në këto rrethana, punonjësit e policisë kanë kërkuar mbështetje dhe më pas është bërë shoqërimi i tyre në komisariat. Pas verifikimeve të kryera ka rezultuar se shtetasit quhen L. M., dhe R. M.,

Nga verifikimet ka rezultuar se shtetasi R. M. është punonjës Policie në DVP Vlorë.

Për ndjekjen e mëtejshme të këtij rasti është duke kryer veprime AMP./ CNA

Lajmet e fundit nga