LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet në Kukës/ Sa përqind e zgjedhësve kanë votuar deri në orën 17:00

24 Shtator 2023, 17:31, Aktualitet CNA

Zgjedhjet në Kukës/ Sa përqind e zgjedhësve kanë votuar

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar të dhënat e pjesëmarrjes në zgjedhjet vendore të Kukësit.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve raporton se deri në orën 17:00, pjesëmarrja në zgjedhjet që po zhvillohen në qytetin e Kukësit, është 41.76%.

Nga 74 qendra votimi në total, janë raportuar vetëm 44 prej tyre. Konkretisht, deri në orën 17:00 kanë votuar 11.477 zgjedhës, nga 27.484.

Kujtojmë se përballë në këtë garë janë Emri Vata i koalicionit Bashkë Fitojmë dhe Albert Halilaj i PS-së.

Sipas kreut të KQZ Ilirjan Celibashi gjatë procesit nuk janë hasur problematika.

Nga ana tjetër dy kandidatët kanë bërë thirrje për pjesëmarrje masive në zgjedhjet për Bashkinë e Kukësit./ CNA

Zgjedhjet në Kukës/ Sa përqind e zgjedhësve kanë votuar

Lajmet e fundit nga