LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Skifterët” nuk kursejnë as tyrben në Kolonjë/ Vjedhin para dhe largohen

23 Gusht 2023, 16:01, Kronika CNA

“Skifterët” nuk kursejnë as tyrben në Kolonjë/

Një objekt kulti, tyrbe, është vjedhur mbrëmjen e djeshme, në Kolonjë.

Përmes një njoftimi zyrtar, policia bën me dije se janë vjedhur nga arka, një shumë parash dhe se vijon puna për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

“Më datë 22.08.2023, gjatë natës, në fshatin Starje, Kolonjë, në një objekt kulti (tyrbe), është vjedhur nga arka, një shumë parash. Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme.”/CNA

Lajmet e fundit nga