LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Helmi i turistëve/ Policia jep njoftim zyrtar: 41 turistët polakë  jashtë rrezikut për jetën

25 Gusht 2023, 21:25, Aktualitet CNA
Helmi i turistëve/ Policia jep njoftim zyrtar: 41 turistët
Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë

Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë ka bërë me dije se mbremjen e kësaj të premtje rreth orës 20:10, në spitalin e Vlorës, janë paraqitur për ndihmë mjekësore, me simptoma helmimi nga ushqimi, 41 shtetas polakë (turistë).

Ata janë jashtë rrezikut për jetën.

Nga verifikimet paraprake rezulton se këta persona gjatë ditës së sotme, kanë qenë me guidë, me anije turistike, në ishullin e Sazanit.

Grupi hetimor i ngritur për këtë rast, në bashkëpunim me specialistë të AKU-së dhe në drejtimin e Prokurorisë, vijon punën për përcaktimin e shkakut të helmimit të këtyre shtetasve./CNA

Lajmet e fundit nga