LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fier/ Helmohen 9 punonjës në një fabrikë ulliri

8 Shtator 2022, 10:37, Aktualitet CNA
Fier/ Helmohen 9 punonjës në një fabrikë ulliri
Foto ilustruese

Helmohen 9 punonjës në një fabrikë ulliri në Fier. 

Deri tani nuk dihen ende shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes. Punonjësit janë dërguar menjëherë pranë urgjencës së spitalit rajonal të Fierit, pasi ata shfaqin shenjat e helmimit.

4 prej punonjësve po marrin trajtimin mjekësor dhe janë jashtë rrezikut për jetën. Sipas informacioneve ata kanë shfaqur shenja intoksifikimi dhe gjendja shëndetësore nuk ka qenë e mirë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga