LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I riu ndërron jetë në paraburgim, i vëllai: Na e mbajtën 2 ditë të fshehtë

6 Prill 2023, 15:04, Aktualitet CNA

 

I riu ndërron jetë në paraburgim, i vëllai: Na e

 

Dy ditë më parë ka humbur jetën në ambientet e burgut 302 në Tiranë, 38-vjeçari Renald Tahiri. Ky i fundit ishte arrestuar për vjedhjen e një biçiklete.

Për ngjarjen e rëndë, në një intervistë për "Euronews Albania", vëllai i tij, Renis Tahiri, tha se autoritetet ua kishin mbajtur të fshehtë për 2 ditë vdekjen e të vëllait.

Ai tregoi se i vëllai ishte arrestuar në 26 mars dhe gjatë fundjavës prindërit nuk kishin pasur informacione rreth tij. Të hënën i ati kishte shkuar në burg, ku i kishin thënë se kishte ndërruar jetë nga një atak kardiak.

“Renaldi është arrestuar në 26 mars dhe deri të enjten e kemi ditur që ka qenë gjallë, të hënën ka shkuar babi të kërkojë informacion dhe i kanë thënë se ka vdekur të dielën në darkë. Na kanë thënë arrest kardiak, është bërë autopsia, nuk ka dalë asnjë rezultat. E kemi shtëpinë shumë afër me rajonin 3 dhe askush nuk na lajmëroi. Unë qëndroj jashtë vendit, e kam kapur varrimin në momentin e fundit, para se ta fusnin në gropë. Renaldi ka qenë përdorues droge, i kërkoj falje kujtdo që mund t’i ketë rënë më qafë, kë mund të ketë vjedhur, nuk ka dashur t’i bëjë. E kishte filluar drogën që 12 vjeç”, tha i vëllai i viktimës.

 

 

Lajmet e fundit nga