LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Sondazhi i CNA-së/ Si e vlerësoni rikthimin e basteve sportive "online"?

5 Prill 2023, 13:14, Aktualitet CNA
Sondazhi i CNA-së/ Si e vlerësoni rikthimin e basteve sportive

Qeveria ka hartuar projektligjin për rikthimin e basteve sportive “online”, i cili po diskutohet në mbledhjen e qeverisë.

Sipas këtij projektligji bastet sportive do të operojnë vetëm në formën "online", duke përjashtuar praninë e pikave fizike të basteve.

Qëllimet për këtë nismë janë formalizimi i tregut të lojërave të fatit, duke licencuar subjekte, që kanë eksperiencë në ushtrimin e aktivitetit të basteve sportive dhe garantimi i të ardhurave të mbledhura nga aktiviteti i basteve sportive "online" në mbështetjen direkte në fushën e sportit, kulturës, inovacionit dhe teknologjisë.

Ndër të tjera, ligji i ri ndalon publicitetin e lojërave të fatit në median e shkruar dhe atë audiovizive.

CNA ka krijuar një sondazh ky pyet qytetarët se si e vlerësojnë rikthimin e basteve.

Për të shprehur mendimin tuaj, CNA ju jep mundësinë të votoni në sondazhin e mëposhtëm duke zgjedhur një prej tri opsioneve “Pro”, “Kundër” dhe “Abstenim”./ CNA.al

Poll

 

Lajmet e fundit nga