LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rreth një muaj para zgjedhjeve/ Yuri Kim dhe ambasadorja e BE-së i shkojnë në zyrë Celibashit

5 Prill 2023, 10:16, Aktualitet CNA

Rreth një muaj para zgjedhjeve/ Yuri Kim dhe ambasadorja e BE-së i

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri, Yuri Kim, dhe ambasadorja e BE-së në Shqipëri, Christiane Hohmann, mësohet se kanë shkuar në ambientet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Takimi me kreun e KQZ-së, Ilirjan Celibashi, po zhvillohet vetëm 1 muaj përpara zgjedhjeve vendore të 14 majit.

Nuk dihet ende arsyeja e kësaj vizite dhe çfarë do të diskutojnë ambasadoret me kreun e KQZ-së./CNA.al

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga