LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkarkohet nga detyra drejtuesja e Kadastrës së Durrësit/ Emërohet kreu i ri

3 Prill 2023, 13:37, Aktualitet CNA

Shkarkohet nga detyra drejtuesja e Kadastrës së Durrësit/

Ndryshime kanë ndodhur në strukturën e Kadastrës së Durrësit.

Mësohet se drejtuesja e këtij institucioni, Xheni Agolli, është shkarkuar nga detyra duke ia lënë postin, Ilir Gjinalit, i cili punon prej vitesh tashmë pranë këtij institucioni.

Agolli, e ka marrë këtë post më 12 dhjetor të vitit 2022.

Ajo u emërua, pas dorëheqjes së parevokueshme të Risena Xhajës nga pozicioni i drejtueses së komanduar në drejtorinë e Durrësit.

Agolli u hoq nga posti që mbajti vetëm për 3 muaj, pasi nuk mundi të reagonte në shërbim të qytetarëve, kërkesave dhe ankesave të shumta të tyre të cilat nuk mundën të merrnin përgjigje brenda afateve të përcaktuara ligjore./CNA

Lajmet e fundit nga