LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshjet e dëborës në zonat malore/ ARRSH jep njoftimin për qytetarët

5 Prill 2023, 09:39, Aktualitet CNA
Reshjet e dëborës në zonat malore/ ARRSH jep njoftimin për
Foto ilustruese

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë me dije se për shkak të temperaturave të ulëta në zonat malore, ka pasur reshje dëbore në lartësinë 700 metra.

Borëpastrueset kanë bërë të mundur pastrimin e rrugëve dhe shpërndarjen e kripës për të evituar ngricat.

Rrugët janë të hapura dhe nuk ka probleme në qarkullim.

Gjatë natës temperaturat kanë qenë në vlera negative në zonat malore shoqëruar me reshje dëbore në lartësinë mbi 700 m.

Është punuar me mjete borëpastruese dhe me shpërndarjen e kripës për të evituar ngricat.

Rrugët janë të hapura dhe qarkullimi kryhet pa probleme”, thuhet në njoftim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga