LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Gjithmonë kam vrarë veten” / Si u “ringjall” Edmond Spaho

24 Nëntor 2022, 13:56, Aktualitet CNA
“Gjithmonë kam vrarë veten” / Si u “ringjall”
Deputeti Edmond Spaho

Deputeti Edmond Spaho ka lëshuar perlën në Kuvend. Teksa i përgjigjej kryeministrit për sharjet, deputeti ka bërë një lapsus, ku në vend që të thonte “kam vrarë mendjen”, është shprehur gjithmonë “kam vrarë veten”.

“Gjithmonë kam vrarë veten, kam vrarë mendjen, e mirë një lapsus, ju kërkoj ndjesë”, është shprehur Edmond Spaho.

“Zonja kryetare, dua të bëj replikë me të gjithë ofendimet që i drejtoi opozitës. Na tha gomarica, të paktën të na kishte thënë gomerë. I referohej Nolit dhe Konicës për të gjithë epitetet. Nuk i kam lexuar sa kryeministri dhe Elisa. Po them një pjesë të Bob Dylan, ‘man gave names to all animals’”, ka vijuar më tej me deklaratat Spaho./ CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga