LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ai është një porositës vrasjesh, nuk ka vend në Parlament”/ Berisha i beson Ardian Çapjas

24 Nëntor 2022, 10:53, Aktualitet CNA

“Ai është një porositës vrasjesh, nuk ka vend në

Kreu i PD-së, Sali Berisha, disa herë ka folur sot në Kuvend për vrasjen e avokatit Ravik Gurra.

Berisha ka bërë me përgjegjësi kreun e grupit të PS-së, Taulant Balla, duke e konsideruar si porositës i vrasjes së avokatit, duke iu referuar kështu dëshmive të dhëna në Gjykatë pak ditë më parë Ardjan Çapjas, i cili ka përmendur një politikan me emrin "Taulant”.

“Dua t'i them opinionit se ai që sulmoi është sipas dëshmive një porositës i vrasjeve në Elbasan. Ai është një porositës vrasjesh. Ai nuk ka vend në parlament. Shko përgjigju dëshmive për vrasje.

Shpirti i avokatit Ravik Gurra kërkon drejtësi. Ti je akuzuar për vrasjen e tij. Ne jemi të vendosur të mbrojmë të drejtat tona. Nuk mundet një i akuzuar për vrasje, një njeri i akuzuar se ka porositur vrasjen në Elbasan, të marrë fjalën këtu.

Nxirreni jashtë parlamentit, të shkojë në prokurori. Si ju duket akuza se ka porositur vrasjen e Ravik Gurrës? Shko dhe përballu me prokurorinë. Mos përdor imunitetin.
Hera e dytë që akuzohesh për vrasje.

Je akuzuar për porositje vrasjesh dhe fshirje përgjimesh dhe bashkë me ty në parlament është shpirti i të ndjerit Ravik Gurra, që të kishte kapur në lidhje me bandat.

Kaq ishte përgjigjja ime.

Me asgjë nuk mund të lash se ka porositur vrasjen e Ravik Gurrës. Nuk do shpëtosh prej saj”, ka thënë Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga