LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndërpritet seanca parlamentare/ Socialistët 'braktisin' Kuvendin

24 Nëntor 2022, 10:43, Aktualitet CNA

Ndërpritet seanca parlamentare/ Socialistët 'braktisin'

Vetëm pak minuta nga nisja e saj, është ndërprerë seanca parlamentare. Opozita ka bllokuar foltoren ku kërkon që të respektohen të drejtat e saj, ndërsa socialistët kanë “braktisur” sallën e Kuvendit.

Kryetari i PD, Sali Berisha ka hyrë live në rrjetet sociale ku ka hedhur akuza të forta ndaj qeverisë dhe kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla.

Ndërkohë kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, ka ndërprerë seancën parlamentare./ CNA.al

Lajmet e fundit nga