LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Përmbytjet/ Berisha ia “përplas” në fytyrë Ramës: Shkodranët e konsiderojnë armik

24 Nëntor 2022, 11:55, Aktualitet CNA
Përmbytjet/ Berisha ia “përplas” në fytyrë
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Kreu i PD-së, Sali Berisha, në deklaratën për mediat, ka folur për përmbytjet në Shkodër nga moti i keq.

Sipas Berishës, hapja e portave të hidrocentraleve ishte një akt pabesie dhe se shkatërruan të gjitha të mbjellat dhe përmbytën banesat e qytetarëve.

Ndër të tjera ka hedhur akuza ndaj qeverisë, duke thënë se kryeministri Edi Rama i quan armik shkodranët dhe se e ka alergji Shkodrën se nuk e voton.

“Për Shkodrën ka një alergji se nuk e voton Shkodra. I konsideron si armik”, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga