LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasje të forta në Kuvend për Portin e Durrësit/ Nikolla ndërpret sërish seancën

24 Nëntor 2022, 11:14, Aktualitet CNA
Përplasje të forta në Kuvend për Portin e Durrësit/
Pamje nga Kuvendi

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla ka ndërprerë sërish seancën parlamentare, pas debateve të forta mes opozitës dhe mazhorancës.

Opozita ka kërkuar zgjatje të minutazhit për fjalën në Kuvend. Ndërkohë është mbledhur Konferenca e kryetarëve për të vendosur mbi debatin e ashpër për më shumë se 60 minuta se sa kohë do të jetë debati për Portin e Durrësit.Porti i Durrësit ka krijuar përplasje mes kreut të PD-së, Sali Berisha, dhe kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, të cilët i janë drejtuar me akuza njëri-tjetrit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga