LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijon marrëveshja Rama-Basha/ Kryeministri e merr në mbrojtje

24 Nëntor 2022, 12:38, Aktualitet CNA

Vijon marrëveshja Rama-Basha/ Kryeministri e merr në mbrojtje

Kryeministri Edi Rama ka marrë në mbrojtje ish-kryetarin e PD-së, Lulzim Basha, teksa nga ana tjetër nuk i ndal sulmet ndaj Sali Berishës.

Në fjalimin e tij, Rama ka përsëritur akuzat e Berishës, për Portin e Durrësit ndaj tij dhe Bashës, duke e cilësuar si një mallkim të një poshtërimi të vjetër që e përndjek vendin që nga 1912.

Kjo është dita për t'iu dhënë disa përgjigje zëdhënësve të rinj të një mallkimi të një poshtërimi të vjetër që e përndjek këtë vend që nga 1912-ta. Abdyl Ypi,… S'kan fare entuziazëm për Shqipërinë…Ka 110 vjet që Shqipëria është lodër për anadollakët dhe levantinët që ndryshojnë emër, por janë po të njëjtat fytyra, siç thoshte Konica njësoj si punët tuaja të brendshme… e ngatërruar. Thonë po na marrin portin me një kompani pa emër… është kompania e vëllezërve Rama me vëllezërit Karriç që bashkë me Lulzim bravën pastron paratë e Lukashenkos dhe Aleksandër Vuçiç. Mit’hat Frashëri shkruante se duke heshtur nuk bënka punë. Na ka pëlqyer urtësia, por për fat të keq njeriut i vijnë ca gjëra në kokë që e shtrëngojnë të flasë…Sikur të mos na dilte Esati tani na doli një farë Dervishi… Ja na doli këlyshi i tij…Tani më thoni mua që Esati dhe Kuici i tij Dervishi janë gjallë mes nesh duke lodruar me Shqipërinë bashkë me vagabondët e 1914. Janë bashkë duke sharë çdo projekt…Tri vite e kusur nga lutjet te princi i Kurorës për të investuar jo vetëm në Shqipëri," tha Rama, në lidhje me akuzat e Berishës për Portin e Durrësit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga