LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

FOTOT-Sherr, kafe, "show" dhe protesta në Kuvend/ Çfarë po ndodh në seancën "e fuqishme” të parlamentit

24 Nëntor 2022, 12:18, Aktualitet CNA
FOTOT-Sherr, kafe, "show" dhe protesta në Kuvend/
Foto ilustruese

Sot, seanca parlamentare nisi me protestën e pedagogëve jashtë sallës së Kuvendit. Ndërkohë që ajo që ndodhi brenda dyerve ishin debate dhe përplasje mes qeverisë dhe opozitës.

Edhe këtë herë nuk mungoi "show" në parlament, ku teksa kreu i PD-së, Sali Berisha, hidhte akuza ndaj qeverisë, kryeministri i dëgjonte më “kërshëri” duke pirë filxhanin me kafe.

Në seancën e sotme parlamentare, për të cilën Berisha u shpreh se do të ishte "e fuqishme”, po diskutohet Porti i Durrësit, si çështja kryesore dhe pritet miratimi i buxhetit të vitit 2023.

Ndërkohë më poshtë përmes fotove mund të shihni momentet më pikante nga bllokimi i foltores deri te sehiri i Ramës duke pirë kafe./ CNA.al

Lajmet e fundit nga