LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse nuk shpallet gjendja e emergjencës?/ Rama nuk kursen “shigjetat” ndaj opozitës

24 Nëntor 2022, 12:05, Aktualitet CNA
Pse nuk shpallet gjendja e emergjencës?/ Rama nuk kursen
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur nga foltorja e Kuvendit, pyetjes pse nuk shpallet gjendja e emergjencës pas situatës së përmbytjeve në vend.

Teksa nuk ka kursyer edhe shigjetimet ndaj opozitës, duke i quajtur çeta e kusarëve.

"Se ku është çeta e kusarëve do e jap të plotë sot. Sa u përket çështjeve të ngritura prej jush në parantezën e bërë, lexova që shqetësimi juaj kryesor dhe pyetja juaj kryesore ishte pse nuk shpallet gjendja e emergjencës. Kjo ka në kuadër të plotë dëgjor kritere të përcaktuara që nuk kanë lidhje me situatën. Janë faktet që flasin shumë qartë. Kur unë flisja për Shkodrën, ka qenë një situatë katastrofike, për shkak të menaxhimit skandaloz të Kaskadës. Sipërfaqja e përmbytur ka qenë 1458 ha këtë herë, s’ka lidhje me Kaskadën fare", tha Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga