LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha merr pagën pa shkuar në punë/ Si i zhvat mbi një milion çdo muaj

24 Nëntor 2022, 13:07, Aktualitet CNA

Basha merr pagën pa shkuar në punë/ Si i zhvat mbi një

Lulzim Basha paguhet si deputet, por nuk e bën punën e deputetit.

Ai pretendohet se do të mbrojë interesat atyre që e kanë votuar, ndërkohë që as nuk shkon në vend.

Në një kohë kur opozita është kapur “dhëmbë më dhëmbë” me Qeverinë për Marrëveshjen e Portit të Durrësit dhe jo vetëm, Luli struket, hesht dhe maskimumi shkruan ndonjë fjali në rrjetet sociale, sa për të kujtuar se është gjallë.

Edhe sot pak më parë i doli gjumi deputetit që s’ bën deputetin, por paguhet si deputet.

Pra paguhet pa bërë asgjë, vetëm gjumë e rrjete sociale.

Ashtu siç ka braktisur demokratët ndër vite, ka braktisur edhe ata që e kanë votuar.

Mni 1 milion e 200 mijë lekë në muaj Lulzim Basha i merr si deputet dhe herë-herë merr më shumë për shpenzime.

Pra, janë tri paga minimale të një punëtori të thjeshtë që rropatet tërë ditën, të cilat Lulzim Basha, i merr pa punuar fare, nga gjumi apo me duar në xhepa./CNA.al

Lajmet e fundit nga