LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gajasjet e Ramës dhe fjalët vesh më vesh të ministreve/ Momentet më pikante nga seanca maratonë

2 Mars 2023, 13:56, Aktualitet CNA
Gajasjet e Ramës dhe fjalët vesh më vesh të ministreve/
Foto ilustruese

Debatet mes mazhorancës dhe opozitës nuk kanë munguar as në seancën e sotme parlamentare, ku është diskutuar një nga çështjet më të nxehta, skandali McGonigal dhe lidhjet e tij me kryeministrin Edi Rama.

Pavarësisht akuzave, Rama i është kundërpërgjigjur opozitës me sulme, duke thënë se në aktakuza emri i tij është përmendur për takime, jo për biseda.

Por teksa salla ziente nga diskutimet dhe akuzat, nuk kanë munguar ironitë dhe gajasjet e kryeministrit.

Rama zgjodhi që akuzat e opozitës t'i dëgjonte i ulur pranë kolegëve të tij duke buzëqeshur vesh më vesh me Pandeli Majkon.

Nga ana tjetër, në momentet e shkrepura nga LSA, vihen re edhe fjalët vesh më vesh të ministreve të Ramës teksa kreu i PD-së, Sali Berisha, akuzonte qeverinë.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme me momentet më pikante nga salla e Kuvendit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga